SPONSORLUK

FRC-SEZMECH #8209

Özel Sezin Lisesi Yaşam Becerileri Programları kapsamında lise düzeyinde kurulan FRC (FIRST® Robotics Competition) takımımız iki yıldır çalışmalarını yürütmekte ve turnuvaya katıldığı ilk yıl çeyrek finale çıkma başarısını elde etmiş, ikinci yıl da uluslar arası takımlarla yarışarak “Game Design Award” ödülünü ve geçen sene Geleceğe Ulaşım yarışmasında “Jüri Özel Ödülü” kazanma başarısını göstermiştir.

Öğrencilerimiz bu programda takım liderliği, yazılım, robot tasarım, elektronik, sosyal medya, iş güvenliği, halkla ilişkiler ve reklam alanlarında uzmanlarla çalışarak alan bilgisi, planlama ve beceri odaklı çalışmalar yapmaktadırlar.

Mart 2023’de gerçekleşecek olan robotik yarışması FIRST® Robotics Competition’a katılacak olan bu seneki takımımız SEZMECH (Sezin Mechanics & Electronics) için yoğun hazırlık süreci başladı. Önemli bir Ar-Ge çalışması gerektiren bu süreçte öğrencilerimizin araştırma yapabilmeleri ve prototip oluşturabilmeleri için kurumsal destek kadar farklı alanlarda destekçilerle de iş birliğine ihtiyaçları var. Teşvik ve sponsorluklar, öğrencilerimizin bu program kapsamında edinecekleri çok yönlü deneyimler açısından oldukça önemli.

Projenin Özeti

FRC, “Zekâ İçin Spor” sloganıyla bilim ve teknolojiyi bir araya getiren uluslararası prestije sahip bir robotik yarışmasıdır. Lise düzeyinde öğrencilerden oluşan takımlar belirlenen parkur üzerindeki zorlayıcı görevleri gerçekleştirmek için robotlar inşa eder ve programlarlar. Aynı zamanda sponsor bulmak, bağış toplamak, bir takım “markası” tasarlamak, takım çalışması becerilerini geliştirmek ve sosyal sorumluluk projeleri yoluyla markalarını güçlendirmek için çalışırlar. Tüm bu unsurlar, yarışmada takımımızın öne çıkması açısından oldukça önemli.

Robotik takımımız bu yıl Hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflardan toplam 25 öğrencimizden oluşuyor ve 3 bilişim öğretmenimizin rehberliğinde çalışmalarını yürütüyor. Takımımız öncelikle yarışmanın Türkiye ayağında okulumuzu başarıyla temsil etmeyi ve sonrasında Amerika’daki finale katılarak ülkemizi temsil etmeyi amaçlıyor.

Süreç boyunca öğrencilerimiz; takım liderleri, yazılım uzmanı, robot tasarım uzmanı, elektronik uzmanı, sosyal medya uzmanı, iş güvenliği uzmanı, halkla ilişkiler ve reklam uzmanı gibi unvanlarla görev paylaşımında bulunarak takım çalışmasını yürütecekler. Bu deneyim sayesinde robot üretiminin yanı sıra kişisel gelişimleri ve kariyer hedefleri adına pek çok kazanım elde edecekler.

Sponsorluk Desteği

Mali Sponsorluklar: SEZMECH projesinin Ar-Ge süreci, malzemelerin tedarik edilmesi, lojistik desteklerin sağlanması için öğrencilerimiz mali sponsorlara ihtiyaç duymaktadır. Bu projede uluslararası düzeyde mali tedariklerin sponsorlar tarafından sağlanması zorunludur ve önemli değerlendirme kriterlerinden biridir.

Mali Sponsorluk

● Kurumsal Sponsorluk Bedeli – 500 $ ve üstü

Sponsor olan kurum bir yıllık proje süreci boyunca Ar-Ge çalışmalarında paylaşılacak, projenin kendine ait basılı ve dijital medya platformlarında yer alacaktır. Teşekkür belgesi verilecektir.

● Bireysel Sponsorluk Bedeli – 5.000 TL ve üstü

Sponsor olan kişi bir yıllık proje süreci boyunca Ar-Ge çalışmalarında destekçi listemizde yer alacaktır. (Arzu etmeyen destekçilerimizin isimleri paylaşılmayacaktır.) Teşekkür belgesi verilecektir.

Notlar:

● Mali sponsorluk Okul Aile Birliklerinin proje için ayrılmış hesaplarında toplanacaktır.

Saygılarımızla,

FRC-SEZMECH #8209 İLKOKUL-ORTAOKUL-LİSE

TAKIM LİDERİ & OKUL AİLE BİRLİĞİ OKUL MÜDÜRLÜĞÜ BİRİM LİDERLERİ

Sponsorluk Ödemeleri İçin Lise Okul Aile Birliği Banka Hesap Bilgileri:

İş Bankası Çekmeköy şubesi

Özel Sezin Lisesi Okul Aile Birliği

TR88 0006 4000 0011 2360 2597 52

SEZMECH Takım Fotoğrafı